Wi-Fi Hotspot Firewall (UTM) ÇÖZÜMLERİ

Kamuya açık alanlarda kablosuz ağ hizmeti sunan Oteller, Cafe, Restoranlar, KOBİ ve misafirlerine internet hizmeti sunan bütün kurumlar için geliştirilmiş güvenli bir internet sunmalarını sağlayan alt yapıyı oluşturan 5661 kanuna uygun hotspot çözümüdür.

Wi-Fi Hotspot Firewall (UTM) Uygulama Alanları

OTEL

OTEL

FABRİKA - KOBİ

İşletmeniz İçin En Uygun M-Firewall Hotspot Çözümleri

PAKET-60

Küçük işletmeler, şube veya uzak ofislerin network siber güvenlik çözümleri ve 5651 yasa mevzuatına uygun olarak geliştirilmiştir.

Sabit 10/100/1000 Ethernet Port : 6
Maksimum 10/100/1000 Ethernet Port : 6
USB Port : 2
Harici Saklama Alanı (USB) : 1 TB
Dahili Saklama Alanı : 8 GB
Harici Saklama Alanı (Network) : Sınırsız

PAKET-100

Orta ölçekli işletmelerin network siber güvenlik ihtiyaçları için 5651 sayılı yasa mevzuatına uygun olarak geliştirilmiştir.

Sabit 10/100/1000 Ethernet Port : 8
Maksimum 10/100/1000 Ethernet Port : 8
USB Port : 2
Harici Saklama Alanı (USB) : 1 TB
Dahili Saklama Alanı : 16 GB SSD
Harici Saklama Alanı (Network) : Sınırsız

PAKET-200

Orta ölçekli veya büyüyen işletmelerin network siber güvenlik ihtiyaçları için 5651 sayılı yasa mevzuatına uygun olarak geliştirilmiştir.

Sabit 10/100/1000 Ethernet Port : 8
Maksimum 10/100/1000 Ethernet Port : 16
USB Port : 2
Harici Saklama Alanı (USB) : 1 TB
Dahili Saklama Alanı : 32 GB SSD
Harici Saklama Alanı (Network) : Sınırsız

Sıkça Sorulan Sorular

Evet.

Tüm M-Firewall cihazları, içerdiği firewall özelliği ve ips/ids becerileri sayesinde işletmenizi siber saldırılara karşı korumaktadır.

M-Firewall cihazları bir antivirüs koruması mantığıyla çalışmamaktadır. Bir örnekle anlatmamız gerekirse; güzel bir Temmuz akşamı ailenizle semtinizin nezih bir restorana yemeğe gittiniz. Restoranın girişinde 2 adet koruma tarafından (bodyguard) sizere birkaç soru soruldu ve nüfus cüzdanlarınız istendi. Bu işlemlerden sonra restorana giriş yaptığınız hayal edin. Aynı şekilde yemeğinizin en güzel yerinde, çantanızın istenmeyen bir kişi tarafından kapılarak kaçırıldığını düşünelim. Neyse ki kapıdaki güvenlik görevlilerimiz hırsızı yakalarak size çantanızı tekrar teslim edecektir.

M-Firewall cihazlarını da işletmenizin kapısında bekleyen iyi eğitimli korumalar olarak düşünebilirsiniz. İçeri giren ve çıkan internet trafiğini denetleyerek sizi siber saldırılara karşı koruma altına almak için geliştirilmiştir.

Evet.

Tüm M-Firewall cihazları İnternet kayıtlarınızı 5651 sayılı yasanın istediği şekilde zaman damgalı olarak tutar ve istenilen alanda yine yasanın istediği şekilde saklanmasını sağlar.

*5651 sayılı yasaya uygun tutulmayan internet kayıtları, kişi ve kurumları 6 aydan 2 yıla veya 100.000 TL idari para cezasına kadar gidebilecek cezai yaptırımlarla karşı karşıya bırakabilmektedir.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall cihazları, içinde bulundurduğu hotspot özelliği sayesinde işletmenizde güvenli bir internet ağı oluşturmanızı sağlar ve bunun için sizden ekstra ücretler talep etmez.

İnternet girişlerini, TC Kimlik NO doğrulama, SMS şifre doğrulama, Oda numarasıyla doğrulama, Pasaport NO ile doğrulama, isim-soyisim ile doğrulama gibi seçeneklerle gerçekleştirebileceğiniz gibi varsa kullandığınız site/hotel yönetim programlarına da entegrasyonlar sağlanabilmektedir.

Elbette.

Uluslarası araştırmalara göre işletmelerde yaşanan işgücü kaybı, işletmeninin verimliliğini %40’a kadar düşürüyor. Peki işletmenizdeki verimliliği artırmak için gerekli önlemleri alıyor musunuz?

Tüm Berqnet Firewall cihazları, içerdiği ileri seviye web filtreleme/uygulama filtreleme özellikleri sayesinde sizin belirleyeceğiniz kurallara göre internet kısıtlaması ve limitlemesi yapabilmektedir. Örneğin, işletmenizdeki kişi ve departmanlara özel internet hız/yük atamaları, kişi ya da departman bazlı internet filtreleme ya da doğrudan yasaklama gibi işlemler oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

İşletmenizde haber sitelerine girilsin fakat girilen haber sitesindeki videolar izlenmesin, belirli saat aralıkarında belirli sitelere ulaşım komple kısıtlansın ya da açılsın, cinsel/kumar/bahis vb. siteler doğrudan engellensin gibi senaryoları rahatlıkla işletme politikalarınıza uygun şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda misafir ağınızda paylaştığınız ortak ağın (hotspot) tüm fitreleme işlemlerini de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

M-Firewall cihazlarıyla çalışanlarınızın ya da ortak ağdan işletme internetinize bağlanan misafirlerinizin internet kontrolünü kapsamlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall Cihazları, SSL VPN ve IPSec VPN özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.Bu sayede çok şubeli kurumlar ve dışarıda çalışan personellerle merkezleri arasında güvenli sanal tüneller kurulabilmektedir.

Size Yardımcı Olmak için Buradayız!